Doki, systemy przeładunkowe

Dok przeładunkowy to zespół urządzeń stanowiących kompleksowe rozwiązanie do załadunku i rozładunku samochodu dostawczego. Firma Proinvest specjalizuje się w doborze najlepszych rozwiązań, dostosowując doki przeładunkowe do Państwa wymagań, w zależności od charakteru przeładunku oraz jego natężenia.

Na dok przeładunkowy składają się: 

  • Brama przemysłowa. Zamyka ona otwór magazynu, otwierana jest jedynie na czas niezbędny do przeprowadzenia załadunku bądź rozładunku towaru. Więcej na temat bram przemysłowych.
  • Uszczelnienie bramowe (śluza uszczelniająca). Zabezpiecza przeładowywany towar przed wpływem warunków atmosferycznych oraz zapobiega ucieczce ciepła bądź zimna z magazynu. Więcej na temat uszczelnień.
  • Rampa hydrauliczna. Umożliwia zniwelowanie różnicy w wysokości pomiędzy samochodem a płaszczyzną magazynu. W przypadku niewielkich różnic w wysokości, bądź gdy prace przeładunkowe prowadzone są rzadko, możliwe jest użycie mostka sprężynowego zamiast rampy. Więcej na temat ramp hydraulicznych.
  • Komplet 2 odbojników gumowych. Zapobiegają uderzeniu samochodu w betonową rampę, stanowiąc dla niego amortyzację. Więcej o odbojnikach.
  • Komplet naprowadzaczy kół. Umożliwiają centryczne ustawienie się samochodu względem otworu przeładunkowego. Więcej na temat naprowadzaczy kół. 

Połączenie tych wszystkich elementów tworzy kompletny dok przeładunkowy i zapewnia optymalny komfort w trakcie prowadzenia prac.

Typowy rozładunek w doku przeładunkowym przebiega zgodnie z przedstawionym schematem. Kierowca otwiera tył samochodu dostawczego a następnie wjeżdża w fartuch uszczelniający. Dzięki zastosowaniu w doku przeładunkowym naprowadzaczy kół oraz dzięki znakom najazdowym na fartuchach, TIR ustawia się centrycznie względem bramy magazynu.

Po zatrzymaniu samochodu obsługa podnosi do góry rampę przeładunkową. Platforma unosi się a następnie na samochód opuszczana jest warga wychylna. W trakcie prac w dokach przeładunkowych rampa pracuje razem z naczepą samochodu unosząc się i opuszczając pod wpływem ciężaru ładunku.

Obsługa doków przeładunkowych przystępuje do prac związanych z załadunkiem samochodu. Praca przebiega bardzo sprawnie i w komfortowych warunkach. Dzięki przylegającym do boków samochodu fartuchom śluzy uszczelniającej nie dostaje się do środka deszcz ani kurz. Rama przeładunkowa niweluje różnicę poziomów między magazynem a naczepą, przez co możliwe jest szybkie wjeżdżanie wózkiem z towarem do wnętrza samochodu.

Zapraszamy do złożenia zapytania ofertowego: sprzedaz@proinvest.com.pl, tel. 502 687 922.

 

Kopiowanie i wykorzystywanie zamieszczonych zdjęć bez zgody firmy Proinvest jest zabronione!