Mostki przeładunkowe

Mostki przeładunkowe stalowe

Mostki przeładunkowe ułatwiają załadunek i rozładunek towaru z samochodu transportującego na rampę magazynu i odwrotnie. Mostek sprężynowy sprawdza się znakomicie tam, gdzie różnica poziomów między rampą magazynu a samochodem dostawczym nie jest duża.

Najczęściej kupowane mostki sprężynowe mają wysunięcie 1200 mm i szerokość 2000 mm przy nośności 6000 kg - to standard przy rozładunku TIR'ów. Dzięki zastosowaniu sprężyn naciągowych, które równoważą ciężar płyty mostka, możliwe jest podnoszenie i opuszczanie go bez wysiłku, nawet jedną ręką. Mostek przeładunkowy jest w stanie zniwelować różnicę poziomów do 200 mm w górę i do 150 mm w dół. W przypadku gdy różnica poziomów miedzy samochodem dostawczym a rampą betonową jest większa należy zastosować rampę hydrauliczną.

Mostki przeładunkowe oferowane przez naszą firmę występują także w wersji przesuwnej. Do rampy betonowej mocuje się szynę, po której może przesuwać się mostek. Dzięki takiemu rozwiązaniu 1 mostek może obsługiwać kilka stanowisk przeładunkowych.

Mostki przeładunkowe aluminiowe

Mostek przeładunkowy aluminiowy znajduje zastosowanie jako łącznik pomiędzy rampą betonową a podłogą samochodu w przypadku konieczności wyrównania niewielkich różnic poziomów. Maksymalna nośność mostka aluminiowego wynosi 4000 kg.

Mostek aluminiowy może być mocowany na stałe bezpośrednio do krawędzi rampy lub przy pomocy specjalnej szyny jezdnej o dowolnej długości, która umożliwia przesuwanie mostka wzdłuż rampy.

By zapoznać się z pełną ofertą naszej firmy w zakresie mostków sprężynowych przeładunkowych prosimy o złożenie zapytania ofertowego.

Kopiowanie i wykorzystywanie zamieszczonych zdjęć bez zgody firmy Proinvest jest zabronione.