Rampy przeładunkowe

Rampy hydrauliczne przeładunkowe umożliwiają płynny transport (wjazd i wyjazd) nawet znacznych ciężarów z magazynu na platformę samochodu i odwrotnie. Stosuje się je wszędzie tam gdzie ze względu na różnicę wysokości pomiędzy platformą samochodu a rampą betonową nie można zastosować mostka sprężynowego. Dodatkowo rampy hydrauliczne należy stosować wszędzie tam gdzie prowadzone są prace przeładunkowe o dużym natężeniu ruchu.

Rampy przeładunkowe umożliwiają wjazd i zjazd wózków widłowych i paletowych przy różnicy wysokości rzędu +/-12,5 %. Oznacza to, że platforma samochodu może znajdować się maksymalnie 330 mm powyżej lub 350 mm poniżej poziomu magazynu w przypadku standardowej rampy o wymiarach 2000x2500 mm.

Rampy przeładunkowe oferujemy Państwu w wersji malowanej lub ocynkowanej. W komplecie z każdą rampą dostarczane są 2 odbojniki gumowe.

Montaż rampy odbywa się w przygotowanym wcześniej fundamencie. Szczegółowe wytyczne dotyczące sposobu wykonania fundamentu oraz sposobu doprowadzenia przewodów elektrycznych są dostarczane w chwili złożenia zamówienia.

Dane techniczne typowej rampy przeładunkowej: 

  • nośność 6000 kg,
  • typowy wymiar platformy: 2000x2500 mm,
  • warga wychylna długości 400 mm,
  • górna płyta wykonana z blachy stalowej ryflowanej,
  • konstrukcja rampy spawana,
  • siłowniki hydrauliczne do podnoszenia płyty oraz sterowania wychyleniem wargi.
UWAGA! Rampa przeładunkowa nie może służyć do podnoszenia ciężarów. W przypadku gdy konieczne jest przemieszczanie ładunku w pionie proponujemy Państwu zastosowanie podestu nożycowego.

Kopiowanie i wykorzystywanie zamieszczonych zdjęć bez zgody firmy Proinvest jest zabronione.